Зоб - збільшення пухлиноподібне щитовидної залози яке спостерігається при базедової хвороби (пов'язаної з надмірним виділенням цієї залози гормону), а також при її злоякісних пухлинах і запальних змінах. Причини розвитку зобу різноманітні. Простий, або ендемічний Миротель(MIROTEL Resort & Spa) Трускавец, зоб може з'явитися також і з-за зниження виділення щитовидною залозою її гормону при недостатньому введенні в організм йоду (ендемічний зоб). Цей вид захворювання поширений в місцевостях, де вода, грунт, повітря містять недостатню кількість йоду.
Він може мати різні величину, консистенцію (гладку або вузлувату), симетричне або одностороннє розташування. Порушення функції щитовидної залози призводить до порушення обміну речовин в організмі, зростання, розладу психіки.
У жінок захворювання щитовидної залози зустрічається набагато частіше, ніж у чоловіків. Зовні воно проявляється в різному ступені збільшенням розміру залози; симптоми базедової хвороби - витрішкуватість, серцебиття, тремтіння пальців рук, підвищена дратівливість, різкі коливання настрою.
Деякі види їжі, наприклад капуста і ріпа, можуть перешкоджати утворенню тиреоїдних гормонів навіть при наявності достатньої кількості йоду в раціоні. Токсичний зоб пов'язаний з надлишком тиреоїдних гормонів - гіпергіреозом, як, зокрема, при базедової хвороби.
Симптоми. Симптоми залежать від ступеня збільшення щитовидної залози. Може спостерігатися потовщення шиї, з боків від дихального горла (трахеї), в місці розташування адамова яблука. Зоб великих розмірів може призводити до здавлення трахеї і утрудненого подиху.
При токсичному зобі характерні підвищена стомлюваність, дратівливість, пітливість, серцебиття, тремтіння рук і всього тіла. Хворі різко втрачають у вазі.
При зобі треба уникати напруження м'язів шиї, санаторий Шахтер а жінки повинні стежити за менструаціями оскільки, затримка їх веде до посилення хворобливого стану.
Лікування зобу народними методами
Лікування зобу повинен проводити лікар, який визначить і характер основного захворювання. Для попередження ендемічного зобу рекомендується включати в харчування більше продуктів, що містять йод: морську рибу, морські водорості (особливо ламінарію - морську капусту).
З метою попередження захворювання і навіть у початковій його стадії, рекомендується приймати але 2 рази на день йодистий калій, почавши прийом з 0,1 г і поступово доводячи його до 0,5 г, а тижнів за два знову зменшуючи - до 0,1 г . Особливо уважно стежити за шлунком і періодично очищати його за допомогою проносного, найкраще в даному випадку засіб - сенна олександрійська (стручкі.). Її треба настояти ввечері в холодній воді (на півсклянки води 8-16 стручків), а вранці випити.
Хворим зобом рекомендується оселитися поблизу моря (морський повітря багате йодом) і щодня вживати в їжу морську рибу, так як вона містить велику кількість йоду. Є її можна у вигляді юшки, а також вареної і смаженої. Проте риба повинна бути абсолютно свіжої, так як вже через 48 годин вона втрачає свої лікувальні властивості. Тому ловом її корисно займатися самому хворому. Через п'ять років такого лікування іноді зникає навіть застарілий, вже дуже великий зоб, а в початковій стадії він пропадає дуже швидко. Зоб, заживається одного разу таким способом, не повторюється навіть у тому випадку, якщо хворий після лікування абсолютно не їсть морської риби протягом декількох років.
Треба носити на шиї нитку натурального жовтого бурштину, який попереджає поява зоба.
Щодня обтирати санаторий Шахтер шию і зоб свіжої дубовою корою або хоча б сухий, але розмоченої. Кору можна прив'язувати на шию і так носити до зменшення зобу.
Настій трави зобнік (картаврчной трави)
2-3 щіпки сухої трави настояти в склянці води. Пити по чашці в день.
Щодня приймати 0,5 л суміші соків: картопляного, морквяного і селери або картопляного, бурякового і огіркового. Така сокотерапія часто дає позитивний результат за надзвичайно короткий термін за умови, що з дієти хворого повністю виключені всі м'ясні і рибні продукти.
Настоянка з горіха. Столову ложку спиртової настоянки перегородок горіха приймати раз на день.
Ягоди чорноплідної горобини надають лікувальну дію при гіперфункції щитовидної залози, знімають головний біль.
Пити картопляний сік по 0,5 склянки 2-3 рази на день за 30 хвилин до їжі. Курс лікування - 2-3 тижні.
Є морську капусту (ламінарія цукриста), її використовують у народній медицині при лікуванні легких форм базедової хвороби. Можна приймати її в порошку по 0,5-1 чайній Миротель(MIROTEL Resort & Spa) Трускавец ложці, запиваючи водою, 2-3 рази на день до їди. Курс лікування - 30 днів.
Трави і збори
Залити 1 столову ложку сухих квіток глоду 1 склянкою окропу, дати настоятися і процідити. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день.
Залити 1 чайну ложку внутрішніх перегородок волоського горіха 1 склянкою киплячої води, настояти до охолодження. Приймати по 0,5 склянки 2 рази на день за 30 хвилин до їжі. Ядра волоського горіха рекомендується приймати як загальнозміцнюючий засіб, а також для профілактики і лікування атеросклерозу.
Плоди фейхоа пропустити через м'ясорубку і засипати цукром у співвідношенні 1:1. Зберігати в холодильнику. Приймати по 1 столовій ложці 2-3 рази на день за 30 хвилин до їжі.
Залити 1 столову ложку свіжого подрібненого листя фейхоа 1 склянкою окропу, настоювати 30 хвилин. Пити по 1 склянці 2 рази на день, додаючи за смаком мед.
Комментариев нет:
Отправить комментарий