Вода має властивість збагачуватися мінералами, зокрема, солями магнію і кальцію. Їх змістом обумовлюється така її властивість як жорсткість. Чим більше міститься у воді солей магнію і кальцію, тим вона більш жорстка.
Жорсткість води може бути тимчасовою і постійною. Тимчасова з'являється при взаємодії дощової води з вапняком, утворюються двовуглекислі солі магнію санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) і кальцію - гідрокарбонати. При кип'ятінні вони випадають в осад і утворюють накип. Вода, що має постійну жорсткість, містить інші магнієві, кальцієві, калієві і натрієві з'єднання. При кип'ятінні вони не здатні випасти в осад, їх необхідно усувати способом пом'якшення
Особливо шкідливими є сірчанокислий і хлористі солі магнію: вони розкладаються при високій температурі, виділяючи сірчану і соляну кислоту. Жорсткість води в Росії виражається в міліграм-еквівалентах на один літр. М'яка вода має 4 мг-екв / л, полужесткая - 4-8 мг-екв / л, жорстка - 8-12 мг-екв / л, дуже жорстка - від 12 мг-екв / л. Допустима гранична норма жорсткості води централізованого водопостачання - 7 мг-екв / л.
Жорстку воду не рекомендується використовувати для прання та миття посуду, санаторий Шахтер оскільки тканини швидко зношуються, а посуд тьмяніє. Великої шкоди така вода завдає пральних і посудомийних машин, кавоварок і електричним чайникам: осідаючи на нагрівальних елементах, солі магнію і кальцію утворюють тверді вапняні відкладення.
Вплив жорсткості води на організм людини Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ) не встановила будь-якої величини жорсткості за показаннями впливу організм людини. Незважаючи на те, що дослідження виявили зворотну залежність між жорсткістю води і серцево-судинними хворобами, ці дані є недостатнім для остаточного висновку. Також не доведено, що занадто м'яка вода здатна надавати негативну дію на баланс мінеральних речовин в організмі. Однак висока жорсткість робить воду гірше, надає їй гіркуватий смак, Миротель(MIROTEL Resort & Spa) Трускавец робить негативний вплив на органи травлення, в організмі порушується водно-сольовий баланс, можуть виникнути різні алергічні реакції. В результаті використання жорсткої води відбувається значний перевитрата миючих засобів. При взаємодії жорсткої води з миючими речовинами (пральні порошки, мило, шампуні) з'являються «мильні шлаки», що мають вигляд піни. Після висихання ця піна залишається у вигляді нальоту на шкірі волоссі, білизна, сантехніці. Негативна дія подібних шлаків на організм людини проявляється тим, що вони починають руйнувати природну жирову плівку, якою покрита шкіра, забивають пори. Ознакою подібного негативного дії є характерний Санатории Трускавца «скрип» чисто вимитих волосся або шкіри. У цьому випадку необхідно використання лосьйонів, що пом'якшує і зволожуючого крему.